Elite - Abril Zamora
 Aksiyonu hiç düşmeyen, sürekli bir entrikanın hakim olduğu İspanyol Netflix yapımı Elite dizisinin kitabını da aldım geçen gün, okudum.
Çok sevdim ben diziyi, bol bol olağan dışı olaylar olmuş olsa da tam bir kafa dağıtma dizisiydi diyebilirim. Ki bence aksiyon ve heyecanı da hiç düşürmedi. Her bölümde bir şekilde izleyeni merak içerisinde bırakmayı başardı. 
Bittiğine üzüldüm ama öte yandan üzülmediğim tek sebep 4.sezonda sevdiğim o tüm oyuncuların diziden gidip, yerine farklı oyuncuların gelmiş olmasıydı.
Bir Lucresya'nın yeri dolar mı hiç? 
İM KAN SIZ! 

Kitapta ise bazı farklılıklar söz konusu. Mesela baş karakterler dizidekilerden farklı. Dizide başrol oynayanlar ise kitapta birkaç cümlede ya geçiyor ya da hiç geçmiyor. Ana tema aynı, öldürülen bir öğrencinin ardından cinayet soruşturması gibi gözükse de kitaba yansıması çok çok farklı olmuş.

Bir yandan iyi, bir yandan da kötü diyebilirim bu durum için. Diziden farklı olduğu ve farklı karakterler de barındırdığı için okurken ilgi duymama, merak etmeme olanak verdi ve buda sıkılmama durumunu doğurdu. 
Öte yandan sürece, kişilere hakim olduğum bir dizinin kitapta bambaşka bir denklemle karşıma gelmesi garipsememe neden olmadı değil. Bu durumda da elbette diziyi tek geçerim. 

Bende de şöyle bir hayranlık var; çok sevdiğim ve bende iz bırakan dizilerin özellikle kitaplarını biriktirmeyi çok seviyorum. Bundan edebi bir şey almak değil gayem. Sevdiğim dizilerin  bende koleksiyon gibi bir hatırası kalsın istiyorum. Bilare bununla ilgili de yazacağım kısmetse uzun uzun. Ama şimdilik kitaptan biraz bahsetmek istedim. Eğer isterseniz ve Elite dizisini de sevdiyseniz göz atabilirsiniz. Ben kitabı daha ziyade koleksiyon için aldığımdan çok büyük bir hayal kırıklığı olmadı elbette ancak o dizinin ardından böyle bir kitap... Bilemiyorum.

Okursanız, konuşalım.
Sevdiniz mi, neden sevdiniz/sevmediniz? Uzun uzun kafa yoralım hatta ^^ 
Şimdilik çok sevgiler


Mely

CONVERSATION

1 Yorumlar:

  1. Bu dizi baya izlendi, sevildi de. Ama nedense önyargılıyım. Cidden nedenini bilmiyorum. Belki de popüler diyedir. Sevdiğim şeyleri toplamayı ben de seviyorum. Her şeyde illa bir yarar elde etmek gerekmiyor bence. Hem sevdiğimiz şeyleri okuyunca, izleyince iyi hissediyoruz. Bence bu yeterli :)

    YanıtlaSil