Düzenli Yaşam Kaygım


Görseli evin terasından çektiğim, baktıkça içimi okşayan o anı buraya iliştirerek başlayacağım yazacaklarıma. Düzensiz hayatın beni nasıl zorladığından... Düzenli hayatın ise ruhuma nasıl iyi geldiğinden bahsedip, gideceğim. 

Evet, durumum tam olarak bu. Eşyam yan durmasın, çamaşır öyle asılmasın gibi takıntılarım hiç olmadığı gibi günümü dolu dolu geçiremediğim ya da saat öğleni geçip akşmaüstüne vurmuş ve ben kayda değer bir şey yapamamışsam eğer bu beni mod olarak dibe vurdurmaya yetiyor. Kendime ya da eşimle kendimize ayırdığımız zaman dilimine verdiğim kıymetin ve zaman kıstasını iyi değerlendirmek gayesinde olduğumdan bu durum istediğim gibi ilerlemediğinde motivasyon olarak oldukça düşük bir şekilde kapatıyorum o günü.

Bir süredir olağanüstü şartlar sebebiyle düzenimden tamamen uzak, keyifsiz bir gün geçiriyordum. Fakat şuan yanımda ajandam, birazdan içini dolu dolu dolduracağım okuma etkinlikleri notlarımı alacağım. Ardından yeni gelen dizilerimi izleyip gece doyasıya kitap okuyacağım. Bu satırları ise terasta, hafif rüzgar eşliğinde, yanımda çayımla birlikte yazmanın huzurunu yaşıyorum. Az önce ise ektiğim domateslerin filizlenme süreçlerini kontrol edip sulamalarını da tamamladım. Evet, şuan istediğim sürece ulaşıyorum sanırım...

Her şey dakikası dakikasına uysun gibi bir çaba değil benimki. Böylesi insanı daha çok yorar zaten. İlacım sekmeden aynı saatte içilecek, kitap okurken telefonu başka odada sessiz modda bırakıp o keyfi muhakkak ruhuma yaşatacağım. Kahvemi içip bir bölüm dizime mutlaka bakacağım... Akşam olunca günlüğümü karalayıp blog sayfamda dolaşacağım gibi ufak ama kendimi iyi hissettiren şeyler yapacağım. Bu da zor değil. Ayrıca bugün sağlıklı beslenmeye de geçtiğime göre... Kendime güvenimi kazanma startı verdik diyebilir miyiz? Bence evet!

Uzun süredir panik atak ve anksiyete ile mücadele veren ve oldukça iyi yol kat ettiğimi hisseden yine ben... Bu emeklere dört elle sarılacağım bundan böyle. 2 kere dip noktasına ulaştığım için artık ''kendini sev'' mottosunun önemini de çok daha iyi biliyorum. 
Kitaplar insanı iyileştirir...
Müzik insanı iyileştirir...
Dizi ve filmler arasında dinlenmek insanı iyileştirir.
Ve en güzeli;
AŞK insanı sapasağlam yapabilir!

CONVERSATION

1 Yorumlar:

  1. Merhabalar.
    Yazınızda paylaştığınız görseli çok beğendim. Burası neresidir? Size düzenli yaşam konusunda başarı ve kolaylıklar dilerim.
    Selam ve saygılarımla.

    YanıtlaSil