Yeşilin Kızı Anne IV Rüzgarlı Söğütler - L.M. Montgomery

                                    
Veeeeeee geldim serinin 4. kitabı olan Rüzgarlı Söğütler kitabıyla. Bu hafta okuduğum ancak zaman sıkıntısından dolayı henüz paylaşabildiğim kitap yine muhteşemdi! Hadi hemen bahedeyim, merak edeninize ışık olur belki! ^^

Bu kitap diğerlerinden biraz farklı.
Öncelikle Anne Summerside Lisesinde müdür yardımcılığı göreviyle başlamak üzeredir. 
Bir diğer farklılık ise kitabın çoğunluğu olayları Anne'nin Gilbert'a yazdığı mektuplardan oluşuyor. Olaylar mektuptan aktarılıyor okuyucuya. Tek düze süreçten uzaklaşan farklı bir tarz olmuştu.

Anne artık koskocaman bir kız.
O minicik, cıvıl cıvıl Anne artık koskoca bir kız. Oyunlardan, hayallerden ayrılıp sevdaya, aşka, geleceğe yönelmiş bir Anne Shirly ile baş başa kalıyoruz bu kitapta.
Anne Gilbert'a olan duygularına karar verip, aşık olduğunu itiraf ediyor. 

Anne iş için gittiği yerden mektuplar yazıyor Gilbert'a. Yaşadığı zorluklardan bahsediyor, mutluluklarından ve heyecanlarından bahsediyor. Yeni yere alışmanın verdiği zorluklar bir yana insan ilişkilerinde de yaşadığı tecrübelerinden bahsediyor. 
İtiraf ediyorum ''şimdilik'' en sevdiğim kitap bu oldu, öyle tatlıydı ki! ^^ Tavsiye ederim...

CONVERSATION

3 Yorumlar:

 1. Merak ettiğim bir seri teşekkürler anlatım için, evet ışık oldu :)

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar.
  Kitabı öyle güzel tanıtmışsınız ki, en tembel kitap okuyucusunu bile gayrete getirir. Kaleminize ve emeğinize sağlıklar dilerim.
  Selam ve saygı ile.

  YanıtlaSil
 3. Dizisini önceden izlemiş bulunduğumdan kitaplarını hiç okumadım zaman geçmesini bekliyorum. Ama gerçekten güzele benziyorlar, beklemeye çalışırken her yerde karşıma çıkmaları da cabası :)

  YanıtlaSil