Yeşilin Kızı Anne - Adanın Kızı III

 Geldik yine en sevdiğim, en değerli, en canım seriye, Yeşilin Kızı Anne! 
Ben her ne kadar bu seriyi ilk etapta diziyle tanımış olsam da dizi orjinal yapımı kitap olan seriden oldukça uzak ve farklı. Kitap toplamda 8 tane. Şuan benim okuduğum Ren Yayınları ilk 4 kitabın türkçeleştirilmiş hali yayımlandı. Kalan 4 kitabı da dört gözle bekliyorum ^^

Tüm kitaplara rağmen şu anlık en sevdiğim kitabı 3.kitap oldu. O kadar dolu dolu, maceralı ve sımsıcaktı ki. Özellikle Anne'nin artık büyüdüğüne tanıklık etmek, daha yetişkin sorunlarına ortak olmak kısmı gerçekten çok güzeldi. İçinde büyümeyen o kızla hayatına tanık olmak hissini çok seviyorum... :)

3.kitabında Anne yeniden üniversiteye döner. Bir yandan burs almak için çaba verirken öte yandan da arkadaşlarıyla birlikte bir eve çıkar. Burada hem okulunu tamamlamak hem de duygusal hisleriyle mücadele eden Anne gerçek aşkın kendisini bulmsasını beklerken kendine göre üzücü sınavlar vererek hiç hayal etmediği iki evlilik teklifi alıyor ve umudunu tamamen kaybediyor. Gilbert ile aralarındaki o anlamsız ilişki üstüne uzun süre düşünen Anne bu konu hakkındaki fikirlerini de kitabın sonunda netleştirmiş oluyor. 

Seri kesinlikle harika ötesi. Dizi güzel ancak kitapları çok daha güzel çünkü devamına da tanık olmak mümkün. Merak eden herkese gönülden bir tavsiyedir ^^ Bir şans verin derim.

Şimdilik çok sevgiler

mely

CONVERSATION

5 Yorumlar:

 1. Benim de çok sevdiğim serilerden biridir. Ben kitabından çok dizisini beğendim ama. Keşke dizisi yine devam etse yarım kaldı gibi geliyor. Kitaba ikinci bir şans verebilirim sanırım. Paylaşım için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Bunun dizisini 30 kere de olsa izlerim çok güzeldi 😊

  YanıtlaSil
 3. oldukça ilgi çekici gözüküyor, bayılıyorum Anne'in yolculuklarına :)

  YanıtlaSil
 4. En merak ettiklerimden birini anlattığın için teşekkür ederim Mely! Emeğine sağlık :)

  YanıtlaSil
 5. Kitaptan uyarlanmış dizi ya da filmler olunca hep kitapları okumayı tercih ederim. Ama seri kitaplar hiç hoşuma gitmiyor. En iyisi diziyi izleyeyim bu sefer :)

  YanıtlaSil