Ragnarok

Kaynak

Tamamen Netflix karıştırırken denk geldiğim, tek son (şimdilik) olduğu için çıtır çerez gideceğini düşündüğüm Ragnarok dizisinin an itibariyle sezon finalini yapmış bulunuyorum. Sezon finali diyorum çünkü Netflix müjdeyi verdi ve ikinci sezonun çok yakında geleceğini duyurdu. İkinci sezon için şans verilecek dizilerden olması bir yana dursun ilk sezonun son bölümü sezon finali olarak evet ancak bitiş finali olarak çok uygun değildi zaten...
Ufak bir dizi ararken denk geldiğim dizinin konusunun doğa ve dünya olduğunu düşünerek başladım ancak işler çok farklı yerlere gitti. Hal böyle olunca da yarısına gelmiş bulundum ve bırakmadım. Ancak bu tür bir diziyi ilk kez izlediğimi de itiraf etmem gerek.

Ragnarok, Norveç kasabası olan Edda'da geçiyor. Burada yaşanan dengesiz mevsim geçişleri yaşayanları zor duruma sokmaktadır. Bunun kaynağının bulunması ve müdahale edilmesi gerektiğine inanların bir an evvel duruma müdahale etmesi gerekiyor yoksa her şey sonsuza dek bozulup yok olmaya mahkum bir hale geliyor.

Daha sonrasında bir mitolojik duruma dönüşen dizinin içeriğinde insan üstü güçler de söz konusu. Bu tarz dizilere ya da filmlere hatta kitaplara karşı pek pozitif olduğumu söyleyemem. Ölümsüz insanların yıllar sonra karşılarında düşman tanrılardan biriyle yollarının kesişmesi şeklinde devam ediyor. Daha çok manzarası, doğası ve görüntüsü için izlediğim dizi için diyebileceğim benim için çok ortalama olduğu yönünde. Hiç tarzım değil ancak ikinci sezonu da izlerim :') merak ettim çünkü. Ama sevdim mi, karakterlerle bağ kurdum mu, ne yazık ki sıfır... Donuk, soğuk, ilginç bir diziydi özetle.
Ama meraklısı için, bu tarz dizileri ve filmleri sevenler için de oldukça ideal diyebilirim.

Şimdilik sevgiyle ve dizilerle kalın,

mely

CONVERSATION

6 Yorumlar:

 1. Vikings'lerle bağlantılıdır diye düşünmüştüm değilmiş ya :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de çok mesafeli olduğum için izlemeye başlamadım hiç..

  YanıtlaSil
 3. Ragnarok geçen sene seyrettim diziyi ikinci sezon yayınlanmadı

  YanıtlaSil
 4. izlemiştim bu diziyi hoştu ama eksik yanları vardı bi de vikinglerle bağlantı beklemiştim ben de ama olmadı o yaa :)

  YanıtlaSil