Lupin

Kaynak


 Çıktığından beri adından o kadar çok söz ettirdi ki. Tek sezon olduğu için de izlemesi kolay sayılabileceğinden sanırım, herkes hemen izlemeye başladı. Lüpen yukarı, Lüpen aşağı geçti günler... Biraz bekleyeyim dedim, izlerim elbette. 
Nihayetinde boş vaktimin diziye uygun olduğu anda izlemek istedim. Ancak en sonda söylemek istediğimi kendimi tutamayarak en sonda söyleyeceğim. Bu nasıl bir diziydi yahu? Ne sonu sondu benim için, ne de ilerleyiş ilerleyişti.
Mantık dışı çok fazla sahne olduğunu yazmışlar çoğunlukla. Ben dizinin son bölümünden sonra diğer sorunları göremedim bile. Böyle bir dizi seç, Arsen Lüpen maceralarından esinlen ve sonunda da böyle bir son çek diziye. Olmaz, olmamış.
Bittiğinde aynen şöyle dedim, ''eeee şimdi?''

Bittiğinde internette forumlara, sözlüklere göz attım. Blog yazılarına güvendiğim bazı blog yazarlarının yorumlarına baktım da, benim ifadelerim hayli nazik kalıyor yanlarında. Tek kelimeyle ''vasat'' diye tanımlayan izleyiciler de var. Abartılı olup olmadığı tartışmaya oldukça kapalı. Ancak Arsen Lüpen'den esinleniyorsan şayet... Böyle bir dizi çekilmemeli. O dizi bu olmamalı...

Konusu aslında hiç kötü değildi.
Haksız yere suçlanarak hapse atılan Assane Diop'un babası Babakar'ın bu acıya dayanamayarak intihar etmesini konu alıyor. Bunun en temel noktası da Assane ve ailesinin elbette siyahi olması... Tarihte her zaman hayata 1-0 geriden başladıkları için böyle kara lekeleri üstlerine iliştirmek de kolay geliyor ırkçı ve at gözlüklü insanlara...

Assane Lüpen çok zekice yollar izliyor süreci araştırırken. Bazı noktalar fazla hızlı ilerlemiş olsa da genel olarak hep bir Sherlock Holmes havası sezdim dizide. Beğendiğim tek şey başrol oyuncusunun oyunculuğu oldu. Gerçekten fiziksel özellikleri, oyunculuğu o kadar kusursuzdu ki... Sırf bu yüzden bile izlemiş olabilirim. Fakat bunun haricinde diziye bir soru işareti bırakıyorum...


sevgiler, 

mely

CONVERSATION

2 Yorumlar:

  1. Diziyi izleyemedim bende ama çoğu kişiden duyduğumu sizde demişsiniz, umarım oturup izlerim diziyi. Merakta ediyorum aslında bende böyle mi düşüneceğim diye? Sanırım en kısa zamanda izleyeceğim :)))

    YanıtlaSil
  2. Farklı bir dizi listeme ekledim ilerleyen zamanlarda mutlaka izlerim.

    Konuyla alakalı değil ama yinede bildirmek istedim. Kaynak linki google arama sayfasını eklemişsiniz. Oraya değilde fotoğrafın bulunduğu siteye kaynak linki vermeniz gerekir. Yoksa kaynak linki yetersiz kalır. Senin aldığın google sayfası açılıyor ama kaynak linkini oradaki birparçatuhaflık sitesine vermeniz gerekli. Her ihtimale karşın uyarmak istedim. Tamamiyle bilgilendirme amaçlı.

    YanıtlaSil