Alice Hart'ın Kayıp Çiçekleri - Holly Ringland


Son dönemlerde kana kana okuduğum kitaplardan biri oldu Alice Hart'ın Kayıp Çiçekleri. Daha önce okumadığım, duymadığım ve denk gelmediğim bir kitaptı. Tamamen tavsiye üzerine alıp, bir süre de elimde bekletip çekindiğim roman oldu kendisi...

Kitabı genel anlamda oldukça beğendim. Güzel bir hikaye vardı ve yanında eşlik eden botanik bilgiler ki bunlar asla sıkıcı değil, bana çok keyifli geldi.
Sayfalara ayrılan çiçeklerin görsellerinin ilk sayfalara işlenmesi ise ayrı bir güzellikteydi. Bu nedenle türünün benzerlerinden farklı, biraz daha özgün geldi bana.
Fakat biraz daha ince inceleme faslına girdiğinizde işler biraz değişiyor. Nedeni de şu: akışta çok fazla kopukluk ve eksiklikler var. Konusu çok farklı, aman aman farklı değil ancak yine de anlatım ile bu daha özgün bir hale taşınması  mümkün iken yazar bu noktaları kesmek yoluna gitmiş gibiydi. Ne sonu arzu ettiğim gibi bitti, ne de ortasından sonraki süreç dilediğim gibi ilerledi. Bir şeyler yazılmak istenmiş ama uygun cümleler bulunmamış gibi sanki... Heh, okunmaz mı? Okunur elbette. Ben biraz da bir bomba olacak, bu kitabın dönüm noktası olacak diye umarak elimden bırakamadım. Sonunda da bu kilit noktaya denk gelemedim ama yine de bir günde okuyup bitirmiş oldum.

Konusundan bahsetmiş olayım biraz da.
Alice Hart beklenmedik kaza sonucunda anne babasını kaybeder. Bunun üzerine büyükannesinin yanına giden ve hayata yeniden burada tutunmaya başlayan Alice için hayat oldukça zor başlamıştır. Zaman içerisinde büyüyen ve aklı eren bir genç kız olduğunda saklanan sırlar, üstü örtülen gizler de gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Geçmişi ve hayatı ile yüzleşen Alice'i bekleyen bir de güzel haber vardır. 

Kitap genel anlamda bu şekilde. Çok bayılmadım, çok da sıkılmadım diyerek bir kitabın daha sonuna gelmiş oldum. Şimdilik hoşçakalın, kitapla kalın! :')


Mely

CONVERSATION

1 Yorumlar:

  1. Çok merak ettiğim bir kitap. Aynı seninki gibi bir iki yorum okumuştum. O yüzden kararsız kaldım. Aynı yorumu şimdi sende yaptın. Yine de merak ediyorum. Eğer büyük bir indirim yakalarsam alıp okuyacağım.

    YanıtlaSil