Undercover

Kaynak

Belçika - Hollanda suç draması dizisiyle geliyorum sefer de. Geçen sene tek sezon olarak Netflix'e giriş yapan dizi bu sene 2.sezonunu da yayımlamış oldu. Çok araştırmama rağmen final olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Zira her sezon yeni bir vaka olduğu için elbette her sezon kesin bir son buluyor ancak final mi anlamak ne yazık ki güç... Dilerim de devamı gelir!

Öncelikle dizinin her sezonuna yeni bir konu ile başlamaları kısmını çok sevdim ancak daha çok sevdiğim nokta ikinci sezonda yer alan yeni konunun içerisinde ilk sezonla bağlantılar kurması oldu. Bu o kadar ustaca ve güzel olmuştu ki izlerken ne bir soru işareti ne de bir acaba oluşturdu aklımda.

İlk sezon Bob ile Kim'in gizli polis olarak yasa dışı uyuşturucu ticareti yapan ekibin içerisine sızmasıyla başlıyor. Bob ile Kim'in o deli düzen ilişkilerini çok sevdim ben, harika bir ikililerdi. Ayrıca Bob kesinlikle saçının kesiminden başlayıp bıraktığı kirli sakallara kadar öyle cuk oturmuş, öyle güzel yakışmış ki... Dizinin sonunda Tom Waes hayranı olarak tamamlamış oldum diziyi. Uyuşturucu ekibine girebilmek için verdikleri çaba ve uğraşlar o kadar olmuyor elbette. Açık vermemek, dikkat çekmemek bir yana dursun duygusal bir bağ oluşturmak çabasına giren ikili burada da farklı bir sorunla karşılaşıyorlar.

İkinci sezonda ise konu biraz daha farklı bir yöne doğru sapıyor. Uyuşturucu ticareti yapan ekiplerle ilgili üstlerine düşen görevleri tamamlayan Bob ve Kim de kendi hayatlarına dönüyorlar. Kim bazı sebeplerden ötürü bu işi bırakıp muhabirliğe geçiyor. Yeni işinde aklına takılan bir konu için Bob'dan yardım istemesi ve bunun hemen ertesi Kim'in vurulmasından sonra Bob bu işin peşini bırakmaz ve iz sürmeye başlar. Burada bazı işler sarpa sarıp bazı işler istediği gibi gitmese de son kesinlikle kimsenin beklemediği şekilde muazzam bitiyor ve kesinlikle 2.sezonu 1.sezondan daha çok sevdim. 
Ancak dediğim gibi dizi benim çok sevdiğim hem sakin hem de sürükleyen nadir dizilerden biri olarak girdi hayatıma. Hiç bitmese, keşke birden 5 sezon daha eklenmiş olsa dediğim türden... Ancak yine de Kim'in gitmemesini çok isterdim. Benim için dizinin tamamı Bob ve Kim'den ibaretti. 

Eğer suç drama izlemek konusunda bir merakınız ve arayışınız varsa tereddütsüz tavsiye ederim. gerçekten çok güzel bir dizi...

CONVERSATION

3 Yorumlar:

 1. Merhabalar.
  Değirmenden Mektup Var sayfasının takipçiler eklentisine bıraktığınız profil bilgilerinizden sayfanıza ulaşmak mümkün değil. Profil takma adınızı Google'de aratarak sayfanızı bulmaya çalıştım. Bu sefer kolay oldu, ama her seferinde böyle blog sayfasını bulup erişmek mümkün olmuyor. Kendi sayfanızın da takipçisi olun. İşte ancak, o zaman profilinizde yer alan takip edilen blog sayfaları listesinden takma adınız ya da sayfa adınız tıklanarak blog sayfanıza ulaşılabilir. Ya da ziyaretçisi olduğunuz sayfanın son paylaşımına sadece bir "merhaba" yazarak yorumunuzu yayınlamanız da yeterli oluyor. Size dönmek isteyen Blogger, bıraktığınız yorumun linkine tıklayarak kolayca sayfanıza ulaşabilir. Ama bazılarımız bu sorunun farkında olmadığı, ya da bilmediği için, bu sorunu Bloggerler her seferinde yaşamak zorunda kalıyor.

  Netflix'te yayımlanan dizi ile ilgili paylaşımınızı okudum. Ancak Netflix'e üyeliğim olmadığı için paylaştığınız dizilerle ilgili yaptığınız tanıtımdan öteye geçemeyeceğim. Aslında televizyon kanallarında seyredecek doğru dürüst pek bir şey kalmadı. Eskiden güzel yabancı filmler gösterime girerdi. Şimdi filmler de yok. Netflix'e abone olmak gerekiyor herhalde. Bakalım, düşünmüyor değilim. Başka bir çare bulamazsam, Neflix'e üye olmak durumunda kalacağım herhalde.

  Bu güzel dizi tanıtımı ve paylaşımı için emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
 2. Suç, polisiye, film dizilerine ön yargılı olsam da netflixteki içeriklerin çoğuna bakmaya çalışıyorum. Tatile dönemine de girdik hazır, izlenebilir :)

  YanıtlaSil
 3. Canım Mely, emeğine sağlık. Benim ve eşimin sevdiğim bir tür listeye ekledim. Hatta kardeşime de bahsedeceğim :) İlk sezondan farklı şekilde ilerleyen diziler çoğunlukla heyecanı tepede tutuyor o yüzden bu düzeni seviyorum. Kocaman sevgilerimle canım benim 🥰

  YanıtlaSil