19 Ocak 2021 Salı

Saç Bakım Ürünü Önerileri*Reklam yazısı değildir.*

Mevzu bahis saç olduğunda konu öylesine derinleşiyor ki... Yanlış ürün kullanımı kepek, dökülme, egzama, kaşıntı, yağlanma gibi sorunlara sebep olurken doğru ürün ise daha parlak ve güçlü saçlara sahip olmaya yardımcı olabilir.
Bunlar için sadece şampuan kullanımının yetersiz olduğu, saçların mutlaka ayrı bir bakıma ihtiyacı olduğu gerçeğini yadsıyamayız. Hava kirliliği, saça uygulanan ısı, ki saç kurutma makinalarındaki ısı bile saçın yapısına zaman içerisinde zarar vermeye yeterlidir, kireçli suların saç derisinde kaşıntıya sebep olması gibi birçok duruma karşı koruma gücüne sahip, verimli, saçları ağırlaştırmayan dört altın üründen bahsetmek istiyorum.

1. Yves Rocher Nutrition Nourishing Saç Bakım KremiYaklaşık 2 senedir kullandığım ve çok beğendiğim ürünlerden biri de Yves Rocher'den aldığım Nutrition Nourishing ürünüdür. Bitkisel içeriği ve besleyici özelliğinden çok memnunum. Artık bitkisel ya da doğal içeriklere karşı yaklaşımım çok stabil olsa da bilimum daha özgün içerikli geliyor bana. Kokusu çok hafif, parfüm kokusu olmayan ve gerçekten besleme konusunda başarılı olan bu ürünü çok seviyorum. İnce telli saçlarımı yumuşacık yapan, aynı zamanda da hiç ağırlaştırmayan bu ürün durulanmayan bir üründür. Kremsi yapısı var ancak bu gözünüzü korkutmasın.
Ben duş sonrası nemli saçlarıma kurutma işlemi/maşa işlemi öncesinde kullanıyorum. Özellikle bu kremi sürüp nemli saçlarımı örüp yattığımda çok güzel şekil almak konusunda da oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Tüm Yves Rocher mağazalarında ve internet sitesinde bulmanız mümkün. Fiyatlar biraz yüksek gibi gözükse de oldukça uzun süre gittiğini belirtmek gerekir.2. Urban Shaken Repair Saç Bakım KöpüğüBir dönem özellikle kokusuyla çok fazla gündeme gelmiş, satış rekorları kırmayı bile başarmış, neredeyse hiçbir mağazada stoklarda bulunamayan Urban Shake'den bahsetmek istiyorum biraz. Yapısı bildiğimiz köpük kıvamında, yoğun tatlı bir kokusu olan, şekil aldırmak konusunda üstün bir başarı gösteren, yapış yapış hissi vermeyen Urban aynı zamanda onarıcı özelliği de taşıyor. Onarıcılık konusunda çok net bir yorum yapamam çünkü sürekli kırıkları temizleyen biriyim ama bakım konusunda, saça canlılık katmak konusunda gerçekten oldukça başarılı bir ürün. Fiyatları diğer ürünlere göre miktar göze alındığında fazla gibi dursa da dönem dönem Gratis ve Eve Shop'da indirimlere giriyor.3. Elseve Arginine Direnç - Sıvı Saç Kremi
Nemli ya da kuru saç olması fark etmeksizin kullanması mümkün, çalkalayıp kullanılan, yağlandırma yapmayan Elseve Arginine direnç saç spreyi gerçekten saçları güçlendiren, yumuşatan ama altını çizmek istiyorum, ağırlaştırma yapmayan, uzun vadeli ve uygun fiyatlı ürünlerden bir diğeri. 3 senedir kullanıyorum ben, senede iki üç ürün almak yetiyor bana. İkili kıvama sahip. Çalkalandıkça karışıyor ve saça o şekilde sıkılıyor. Fön öncesi kullanıyorum ben, diplerine kadar sıkmama rağmen bende ağırlaşma ya da yağlanma yapmadı.

4. Pantene Yağ Terapisi - Argan ElixirEn sevdiğim ve aralarında en uzun süredir kullandığım ürünlerden olan Pantene Yağ Terapisi yağı en sevdiğim yağlardan bir tanedir. Parfüm kokusu hissedilse de ben ürünün etkisini çoğu yağa nazaran tek geçerim. Gerçekten saçı parlatan ve koruyan etkisinden o kadar çooook memnunum ki!

Kısa saçlıysanız tek bir sıkım bile yeterken uzunsa 3 sıkım yeterli. Şeffaf yapısı ile saç boylarından ucuna doğru sürülüyor ve ürün durulanmayan bir ürün. Saçlarda ağırlaştırma yapmayan, parlaklık veren ürünün kolay şekil almaya da faydası çok fazla. Bigudi sardığım dönemlerde sarmadan önce yağ sürüp o şekilde sarıyordum. Hala kullanıyorum ürünü de...Bazen geceden saçımın tamamına sürüp saçımı bağlayarak uyuyorum ve ertesi gün duşa giriyorum. O zaman özellikle o hafta saçlarım yumuşacık oluyor. Parlaklığı ve canlılığı da cabası. Parfüm kokularından hiç hoşlanmasam da etkisini ve faydalarını çok seviyorum.


 1. bende saç bakımı için bir kaç ürün almak istiyordum elseve'i bir deneyelim bakalım.faydalı bir yazı teşekkürler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım memnun kalırsınız :) Oldukça güzeldir.

   Sil
 2. Geldim :) bakım iksirinden ben de çok memnunum urban daha denemedim Öneriler için teşekkürler 🙏🏼

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
   Kucak dolusu sevgiler :)

   Sil

Whatsapp Düğmesi yalnızca Mobil Cihazda çalışır

Ne Aramıştınız?