KAFKAOKUR - ARALIK 2020


Özellikle son 2 yıldır sayısı artan edebiyat dergilerini takip etmeyi çok seviyorum. Bazılarında sevdiğim yazarlar yazdığı için onları daha da fazla sıkı takip ediyorum. Çıkacakları günü iple çekiyorum bazen çünkü yeni sayıda nelerden bahsettiklerine dair ip ucu verdilerse ve dikkatimi çektiyse bekle ki satış günü gelsin...
Bunların en başında şüphesiz Tarık Tufan gelir. Kendisinin kalemini ve edebiyatını içimde çok ayrı bir yerde tutuyorum. İtiraf edeyim Tarık Tufan okurken çok zorlanıyorum. O hafta üstümde bir duygusallık, kalbimde bir ölüm toprağı... Fakat bu duygu bile bana haz veriyor. O satırlardan içime dokunan her cümleden zevk alıyorum. Belki de bu yüzden okunacak kitabı kalmadığı için, hepsini sular seller gibi okuduğum için şimdi röportajlarına bakıyorum Youtube'dan. Kendisi şuan Tuhaf dergisinde yazıyor. Daha doğrusu Tuhaf dergisinin kendine düşen sayfasını sallayıp geçiyor. Gerçekten bir tane sayısı yok ki ''eeee yani?'' dedirten.

Bir favori dergim de Muhit dergisidir. İbrahim Tenekeci'nin dahil olduğu her proje ve edebiyat akımına gözüm kapalı varım ben. Çok geç tanıdığım, tanıdıktan sonra da yazılarına doyamadığım bir diğer yazardır kendisi. Muhit dergisi için nice emek verdiğini görmemek kendisini sosyal medya kanallarından takip edenler bilir ki mümkün değil.

Bugün aslında hiç takip etmediğim, belki de zaman bulamadığım için bilmiyorum okumadığım dergiden bahsedeceğim. 
KAFKAOKUR - ARALIK ayının dergisi.
Aralık ayında, dergi satışa çıktıktan sonra tam 5 arkadaşımdan mesaj aldım. Dergiyi gördün mü, dergiye bak, o dergiyi koşarak alman gerek dediler ama birisi de nedenini söylemedi. Hiç aklıma gelir miydi kapağında Anne Shirly olacak? Gelmedi elbette. Google'da görür görmez kendimi attım markete. 1 aydır dergiyi yanımda ayırmıyorum. Yazarlara her ne kadar yabancı sayılsam da Anne With Ann E dizisi ya da Yeşilin Kızı Anne kitap serisini sevenler için diyebilirim ki Anne için ayrılmış çok başarılı bir bölüm var dergide. Ben 4 kere başa alıp alıp okudum da doyamadım okumalara. Yazardan diziye, diziden verilmek istenen mesajlara kadar her şey var. Okudukça ısındı içim, sımsıcak oldum. Anne benim masal ikizim. Belki de bundandır çok seviyorum kendisini. Öyle ki eleştrilere bile kapalıyım. Ama dizisini ya da kitabını seven herkesin okumasını canı gönülden tavsiye ederim. Şahane bir iş çıkartmış KAFKAOKUR.

CONVERSATION

19 Yorumlar:

 1. Bende böyle bir edebiyat dergisinde emek vermek isterdim :)

  YanıtlaSil
 2. Nasıl güzel yazmışsınız, çok beğendim ve keyifle okudum. Böylesine akıcı, keyifli blog yazıları bulmak şimdilerde çok zor. Emeğinize sağlık. KafkaOkur dergisi okumaktan keyif aldığım dergilerden birisi. Anne With Ann E izlemedim ama şu an listeme ekledim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tanışma fırsatı bulduğumuz için çok memnun ve mutluyum. Bende şaahsen bloğunuzu tanıdığım ve yazılarınızı okuma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Ayrıca Anne dizisini ve kitaplarını şüphesiz tavsiye ederim ^^
   Çok sevgiler

   Sil
 3. güzel bir dergi idi bende okudum. ANNE dizisini de geçtiğimiz yıl izledim.

  YanıtlaSil
 4. bu arada profiline baktım, kırklareli içimisin? ben lüleburgazdayım.

  YanıtlaSil
 5. izleme butonu çalışmıyor, izlemeye alamadım ama bloğumda takiptesin.

  YanıtlaSil
 6. güzel dergi, Anne'i bende çok seviyorum, ne hoş anlatmışsın:)
  sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. Ah Anne.. Canımız Anne. Kitaplarını henüz okumadım ama dizisine bayılıyorum^^ Edebiyat dergileri ile henüz tanışmadım. Yani benim için doğru zaman pek gelmedi ama çok istiyorum. Önerilerini de dikkate alacağım bu konuda. Yazılarını okumayı özlemişim yalnız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anne gerçekten benim için de çok özel bir kız. Hem dizisiyle hem de kitaplarıyla :) Edebiyat dergileri için de bir gün içine sinen bir yazı olur, denk gelirsin... Devamı gelir elbette. O seni bulur merak etme ^^

   Sil
 8. kafka, muhit, eveey güzeller, bir dolu edebiyat dergisi var yaa, blogumda dergi başlığında çok dergi var, çoğu da bilinmeyenler, anne dizisini pek sevdim, okuycam ben deee :)

  YanıtlaSil
 9. Tüm yazıları bende çok sevdim. :)

  YanıtlaSil
 10. Bence dizisi kitabından güzeldi bu dergiyi de geçen haftalarda görmüştüm alıp okumak fırsat olmamıştı yazınızla hatırlamış oldum :) Teşekkürler.

  YanıtlaSil