El Desorden Que Dejas


İspanyol dizi ve filmleri çok sevdiğim için El Desorden Qoue Dejas çıktığında epey sevinmiştim. Mini dizi olarak yayımlandığı için ikinci sezonu bekleme faslı da yok. Tek sezonda finale kavuşmak bazen güzel oluyor. 
Dizi oldukça güzel ve sürükleyiciydi. Bir öğretmenin intihar ettiği düşünülerek ölmesi sonucu okula yeni bir öğretmen olarak Raquel atanır. Öğrencilerin fazla asabi halleriyle bir sıfır yenik başlayan Raquel daha sonra geçmişinde yaptığı bir hatanın görüntülerini telefonuna şantaj olarak almaya başlar. Bu durumla birlikte çıkmaza giren yeni öğretmen öğrencileri sorgulamaya, gözlemlemeye, ölen öğretmenlerinin de belgelerine ulaşmaya başlar. 

Bulduğu dosyalardan yola çıkarak parçaları birleştirmeye çalışan Raquel kendi hayatından da endişe etmeye başlar. Ne yapacağını bilmemekle birlikte kötü giden evliliğini de düşünmek ve bu konuda karara varmak zorunda hisseder kendini. En kesin ip ucunu ölen öğretmenin eski kocasından bulacağını düşündüğü için kendisinden ders notlarını, sınav kağıtlarını farklı bahanelerle talep eder. 

Finali ise tatmin ediciydi diyebilirim. Harika bir dizi diyemem fakat çok sevdiğim Aron Piper ve Roberto Enriquez için izlemeye baya hevesliydim. Bir cinayetten sonrasını konu alan, uzatılmış sahneleri olmayan fakat yersiz konuşmalara ve basit düşünülmüş geçişlere rastlamanın mümkün olduğu bir mini dizi diyebilirim.
İzlemek isteyenler için zaman kaybı olmayacağını garanti edebilirim tabii ki ama tek geçerim, en sevdiğim dizilerden oldu dersem de abartmış olurum. Ben yine de tavsiye etmiş olayım, pişman olmazsınız izlerseniz eğer... ^^

CONVERSATION

3 Yorumlar:

 1. ben de ispanyol çok seviyom. visavis, en güzel diziiii en müthişlisi, insan izledikçe oyunculara da alışıyor. the pier, bu dizi, filmler dee, katillar çetesi sarai gibi (killing sarai) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vis a Vis en sevdiğim diziydi benim de :) harikaydı gerçekten.
   Pier de sevdim ama yine de Vis a Vis candır diyeyim ^^

   Sil
 2. Kuzey sinemasından sonra en sevdiğim İspanyol sineması. Bu tanıtım için teşekkürler :)

  YanıtlaSil