Donma Noktası

Kaynak

 İspanyol film ve dizilerini çok sevdiğimi çoğu İspanyol yapımdan bahsederken dile getiriyorum. Yine bir İspanyol yapım film ile geldim. Taptaze dün gece yarısı izlediğimiz Donma Noktası filmine duyduğum hayranlığı buralara döküp öyle gideceğim... :) 

Ne olduğu belirsiz olaylar silsilesi ile bir anda kazaya uğrayan mahkum transfer aracında yaşanan garip olaylar ve polis memurunun hayatta kalmak adına verdiği mücadeleleri konu alan bir film. Kendilerine zarar vermeyi bekleyen kişilerin dışarıda hazır olarak beklemesi, içeride ise ölüm korkusu ile birbirlerine karşı dişe diş duran mahkumlar ve bir polis. Oldukça aksiyonlu ve merak ettiren ayrıca bence kesinlikle sol köşe yaparak filmi bitiren bir sonu vardı.

Oyunculuklar şahaneydi. Kurgu harikaydı. Konu mükemmeldi. Efektler, müzikler kusursuz, çekimler ise tam bir görsel şölendi. İspanyol yapım film ve dizilerde abartı unsuru bazen çok fazla göze batıyor fakat bu filmin gerçekten buna hiç ihtiyaç duymadan böylesine bir yapıt olarak izleyicilerin karşısına çıkması takdire şayan.

Dinamizm konusunda da oldukça emek verildiğini görebiliyorum. Sahnelerdeki gerçekliği özellike beğendiğimi de belirtmek istiyorum. Filmin sonunda kalbi kırık, içi buruk kalmış olsam da düşündüğüm en son seçenek, hatta hiç aklıma gelmeyen seçenek ile bitti ki bu da benim keyif almamı sağlayan diğer bir unsurdu. Çok beğendim, bugüne dek izlediğim en güzel filmler listesine de girmiş oldu :')

CONVERSATION

6 Yorumlar:

 1. Bende şuan La Valla diye bir ispanyol dizisi bakıyorum, onu da tavsiye ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet listemde olan bir dizi :) ispanyol yapımları çok severim.

   Sil
 2. ooo ters köşe yapan bir film demek.. yazdım kenara :) Sağol

  YanıtlaSil
 3. Yazıyı okurken heyecanlandım böyle filmlere bayılıyorum mutlaka izleyeceğim emeğine sağlık:)

  YanıtlaSil