Paramedik


Bu ara gerçekten dolu dolu film ve dizi izlemişim şuan bunu fark ettim. Şöyle yazılarıma baktım da son birkaç gönderi yalnızca dizi ve film üzerine. Aslında bu durumdan şikayetçi değilim zira bunu yapmadığım zaman kendimi rahatsız, eksik, boşlukta hissediyorum. Hayatın koşturmacasından sıyrılmak gerek neticede.


İşte tam bu fikirlerin göbeğinde yakın zamanda izlediğim, sosyopatik psikopatlık düzeyinin maksimum sayılabileceği bir filmden bahsedeceğim. Paramedik. 


Geçirdiği bir kaza sonucu yürüme yetisini kaybeden, sevgilisiyle birlikte yaşayan ve çocuk sahibi olmak için uğraşan Paramedik bir adamın terk edilmesi üzerine psikopatlık düzeyinde sevdiği kadını takip edip, nihayetinde de kaçırmayı başaran, işkenceleri hat safhada bir psikopatın hikayesi diyebilirim film için. 


Aşık olduğu kadın tarafından terk edildikten sonra durumu sindiremeyen, hamile olduğunu da öğrenince kendisini alıkoyan paramedik adamın işleri beklediği gibi gitmeyince beklediğinden fazla çukura batıyor. Bu esnada daha fazla dikkat çekmemek adına komşu mücadelesi de veren başrol oyuncumuzun bu noktada istenmeyen, hesapta olmayan olaylara karışması başlıyor. 


Olayın sonu gerçekten hayat işte dedirten, değişik bir tebessüm oluşturan türdendi. Bu insanlar ne yazık ki gerçekte de aramızda var. Bunlar kurgu olabilir ama temelinde de gerçekte var olan karakterler ne yazık ki. Manidar ve güzel bir sonla biten film sıkmadan kendini izletmeyi başarsa da çok aman aman bir filmdi diyemem. Biraz sıradan, basit ve öylece geçip giden bir konu var. Bu da ister istemez bir hayranlık hissi oluşmasının önüne geçiyor. Ama yine de izlenebilir düzeyde bir filmdi benim için. 

CONVERSATION

3 Yorumlar:

 1. Blog sayfanızın tasarımına bayıldım, evvela bunu belirtmekte fayda görüyorum. Film önerinizi dikkate alacağım. Selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim değerli beğeniniz için. Sağ olun, var olun Taner bey🙂 filmi evet, tavsiye ederim.

   Sil
 2. Ah, biz izlediğimiz tüm filmleri kurgu diye düşünürken maalesef geçtiğimiz seneden itibaren herkesin içinde olduğu hazırlanmış bir sürece girdiğimizi bilfiil yaşadık hep beraber. O yüzden bu filmdeki karakter de mutlaka hayatımızın bizatihi içinde. İzlemek üzere not aldım. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil