22 Aralık 2020 Salı

La Roche Posay Effaclar Cilt Bakım Seti


Benim gibi cildi hassas, hemen kızarmaya ve sivilce çıkartmaya meyilli karma bir cildiniz varsa eminim tüm kişisel bakım mağazalarını talan edip tüm ürünleri denemiş, sonunda hüsran kalmışsınızdır. Cildimde sürekli bir aktif sivilce olmadığından ötürü cildiye doktoruna başvurup bir tedavi talep edemedim. Benim sorunum cilt temizleme ürünü adı altındaki tüm ürünlerin sivilce yapması ve bu ürünleri bıraktığımda ise sivilcesiz, temiz bir cilde geri dönmem. Fakat durum şu ki yalnızca su ile yapılan yüz yıkama şekli bana ne yazık ki temizlik hissi vermediğinden hep bir çözüm aradım kendime.

Bir dönem saf, hakiki sabunlara yöneldim. İçeriği temiz, paraben, SLS ve SLES gibi etken maddelerin bulunmadığı doğal sabunlara. Fakat bunlar da cildimi fazla kurutup nihayetinde tahriş ederek benimle olan yolculuklarında sona geldiler.
Durumun özeti de şudur ki kozmetik mağazalarında satılan ürünlerin en iyisi deneni bile cildime asla iyi gelmiyor. Birinde yoğun bir parfüm kokusu, diğerinde kimyasal patlaması... Bunlar cilt temizlik ürünlerinden ziyade kozmetik mağazaların ortaya koyduğu ürünler... 

En sonunda çok araştırıp aynı zamanda adını çevremden de çok duyduğum La Roche Posay ile tanışmaya karar verdim. Kendisi bilindik kozmetik mağazalarında satılmayan, internet sitelerinde (dermoeczanem gibi) ve eczanelerde mevcut. İçeriği sözde temiz içerikli ürünlerden kat be kat daha temiz. Ayrıca laboratuvar ürünü olması da cabası. Ürünlerin gerçek boyları fiyat açısından bildiğimiz ürünlere kıyasla biraz daha fazla olduğu için riske girmemek adına ''tanışma paketi'' ile başladım. İlk etapta Toleriane setinden sipariş ettim fakat cildime pek iyi gelmedi. Daha sonrasında da karma ve yağlı hassas ciltler için olan seriden aldım ki tek kelimeyle müthiş.
Tanışma paketlerinde bir adet yüz yıkama jeli ve bir adet yine aynı seriden nemlendirici krem çıkıyor. Setim bitmeden hemen büyük boylarının siparişini verdim. Sete dahil olan termal suyla hazırlanmış tonik de mevcuttu. Ben onu da aldım. Şuan sanırım 5. setteyim.
İlk kullanımda hafif kızarık, çıksam mı, sönsem mi diye düşünen pütürcüklerim döküldü. Ardından ölü derimi attım. Ortalam bir hafta içinde karma ve yağlı arası cildim normal cilt tipine dönüştü. Sabah yıkadığım yüzüm o gece hala yağsız fakat kuru olmayan normal bir cilt tipini korumaya devam ediyor. Şunu da belirtmem gerekir ki ben hayatımda hiçbir nemlendirici kremi kullanamadım. Ya yağ kusturdu ya da sivilce çıkartmama sebep oldu. Fakat şuan sabah ve akşam olmak üzere cildimi yıkayıp tonikliyorum. Ardından da kremimi sürüyorum. 15 günün sonunda ideal cildime de ulaşmış oluyorum.


Özellikle stresli dönemlerde çok fazla cilt bozulmaları yaşıyorum. Anında yüzümün bir yerinde bir problem bana selam veriyor. O dönemde daha da özen gösterip, maske yaparak süreci çok iyi idare ediyorum. Uzun süredir cildimde sivilce, bozulma, tahriş gibi bir problem hiç oluşmadı. 

Bu nedenle bu ürünü tereddüt etmeden herkese tavsiye ederim. Markanın her cilt tipine göre ürünü mevcut. Kuru ciltten tutun da hassas ciltlere kadar birçok versiyonu var. Fakat burada çok önemli bir durum var ki cilt analizini doğru yapmamak iyi sonuç almanın en büyük engelidir. Bu nedenle cildin karma mı yağlı mı olduğunun ayrımını da iyi yapmak gerekir. Aynı zamanda cilt bakımında devamlılık da çok önemlidir. Eğer beş gün günlük bakımı yapıp iki gün atlarsanız sonuçlar bekleneni vermiyor.
Ben görsellerini ekledim, eğer düşünen varsa gönül rahatlığıyla bu markanın ürünlerine göz atabilir.


Yorum Gönder

Whatsapp Düğmesi yalnızca Mobil Cihazda çalışır

Ne Aramıştınız?