İstanbul Kitap Alışverişim

İstanbul'a gitme kararı almamızla birlikte ilk işim kendime kitap listesi hazırlamak oldu. Alınacak kitaplarım listeye girerken öncelik sırasına girer genelde. En çok almak istediklerimden başlar, listeyi bu şekilde tamamlarım. Torium Avm'de bulunan D&R benim için biçilmiş kaftan oldu açıkçası. Aradığım tüm kitapları buldum diyebilirim.

Bu senenin en yenileri elbette sevgili Tarık Tufan ve Haruki Murakami. Biri türk yazarlardan, diğeri de yabancı yazarlar arasında açık ara en sevdiklerim olunca bu kitapları bulup almış olmanın büyük bir haklı gururunu taşıdım içimde. Zaferdir bu, zafer!

Normalde hiç tarzım olmadığını düşündüğüm ancak okuma grubumuzun kitabı olması sebebiyle Ben, Kirke kitabını da aldım. Kirke alıp Akhellius almamak da olmazdı diyerek onu da attım sepete.

Bilinçaltının Gücü kitabı son dönemlerde gerçekten ihtiyacım olan bir kitap diyebilirim. Bana nefes aldıracak, biraz olsun bazı olgulardan uzaklaştıracak bir kitaba, gerçek bir kitaba ihtiyacım vardı. Kişisel gelişim kitaplarına inanmayan benim neden bilmiyorum bu kitaptan beklentim çok yüksek. Kitaptan tek beklentim nefes almak...

Uçurtma Avcısı çok meşhur, sık sık adını duyduğum kitaplardan biriydi. Popüler kitaplarla ilgili ne yazık ki böyle bir sorunum var, okuyamıyorum. Ne zaman daha az çıkmaya başladı karşıma, aldım hemen.

Bülbülü Öldürmek daha önce okuduğum, kitaplığımda yer almayan ancak yeniden mutlaka okuyacağım bir kitap. Bunun sebebi kitapla ilgili okuduğum makaleler sanırım. Bu şekilde yeniden okuyarak izlenim edinmek istedim. Bakalım nasıl olacak? ^^

Velhasıl kısa bir süreliğine beni tutacak kitapları toplayıp öyle döndüm İstanbul'dan. Severek, heyecanla aldım her birini. İlk olarak Tarık Tufan okuyacağım, yeniden. Daha sonraki sıralama çok belirsiz. Göreceğiz :) Güzel oldu, hoş oldu, 9 kitap daha ekledim. Yeni kitaplarda buluşuncays değin, kitapla kalın.

Pek bi' sevgiler ,

Mely 

CONVERSATION

0 Yorumlar:

Yorum Gönder