İstanbul Ziyareti


5 gece 6 gün kaldım İstanbul’da. Gece yarısı 00.30’da kalktı otobüs. Gece 4 gibi dedeme varmış oldum. Bekleyemedim sabahı, daldım odasına. Çok şaşırdı çünkü beni ertesi günün akşamında bekliyordu.

Öyle özlemişim ki… Dedemi çok özlemişim, çocukluğumun geçtiği evi özlemişim. Mahallemi özlemişim. İyi insanları ve iyi olan her şeyi çok özlemişim. Ancak itiraf etmeliyim ki büyüdüğüm yere evlendikten sonra, yanımda eşimle gitmek gerçekten çok keyifliydi. Orada bir kez daha artık kendime ait bir yuvam ve düzenim olduğunu hissettim. Bu duygusal ya da üzen değil beni çok mutlu eden bir noktaydı açıkçası. Eh, iyi ki evlenmişim tabii 🙂
Birkaç saat uyuyup Marmara Park AVM’ye gittik. D&R mağazasında Koridor Yayınları basımı olan Dünya Klasikleri vardı ciltli olarak, öyle sevindim ki.
Zira Dünya Klasikleri seven birisi olarak ciltli versiyonlarını gerçekten çok büyük bir keyifle okuyorum. En çok istediklerimden biri de Babalar ve Oğullar kitabıydı. Bir tane almayı planlarken eşim hediye almış beşini de. Sağ olsun!
Dedem zor bir hastalık sürecinden çıkmaya çalışıyor bugünlerde.
Bunun için sıkı beslenme, düzenli ilaç kullanımı gibi genel bir kontrol mekanizmasına ihtiyaç duyuyor ister istemez. Allah daha uzun ömür versin, 81 yaşında.
Evi temizleyip toparladım, bilimum onun işini görecek ne varsa yapmaya çalıştım. Gitmeden bir gün evvel de eşimi ve beni güzel bir yemeğe çıkarttı. Keyifle ve huzurla bir akşam yemeği yemiş olduk.
Son gün de yemeğini hazırlayıp öyle ayrıldık evden.
Çok ağladım dönerken. Kavuşmaların güzelliği güzel ancak vedaların o iç yakan kısmı da maalesef kaçınılmaz bir gerçek. 4.5 yıllık koskoca bir hasreti 5 güne sığdırmayı elbette beklemiyordum ama yine de buna şükür…Burada en büyük şükrüm eşime.
Gidelim dediğim anda, o gece beni götüren…
Orada tüm işlerime kolaylık sağlayan, yardımını ve desteğini esirgemeyen, kanadının o huzurlu gölgesini üstümden hiç eksik etmeyen ve dedemin daha iyi hissetmesi için elinden gelenin en fazlasını gösteren canım eşim…
Sen çok güzel bir yol arkadaşısın.
Yaşanan bu güzelliğin tek sebebi sadece ”SENSİN…”
Varlığına, varlığındaki hayra ve kalbinin güzelliğine sonsuz şükürler olsun.

Seni seviyorum ömrüm!

CONVERSATION

0 Yorumlar:

Yorum Gönder